LLANB2016KKT4R7M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LLANB2016KKT4R7M
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0806 (2016 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 4.7UH 1A 380 MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
RoHS :
Details
Mounting Type :
Surface Mount
Product Type :
Fixed Inductors
Features :
Product Status :
Active
Inductance :
4.7 µH
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Style :
PCB Mount
Current Rating (Amps) :
950 mA
Material - Core :
Metal
Series :
LLAN
Q @ Freq :
Frequency - Self Resonant :
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Ratings :
Brand :
Termination Style :
SMD/SMT
Inductance Frequency - Test :
2 MHz
DC Resistance (DCR) :
380mOhm Max
Current - Saturation (Isat) :
1A
Supplier Device Package :
Shielding :
Unshielded
Tolerance :
±20%
Product :
Power Inductors
Product Category :
Power Inductors - SMD
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Type :
Wirewound
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Datasheets
LLANB2016KKT4R7M
TAIYO YUDEN LLANB2016KKT4R7M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD