LLANB2016KKT1R0M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LLANB2016KKT1R0M
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0806 (2016 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1UH 2.2A 75 MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Mounting Style :
PCB Mount
DC Resistance (DCR) :
75mOhm Max
Type :
Wirewound
Package :
Tape and Reel (TR)
Termination Style :
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
1 µH
Shielding :
Unshielded
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Material - Core :
Metal
Q @ Freq :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency - Self Resonant :
Product Category :
Power Inductors - SMD
Current - Saturation (Isat) :
2.2A
Inductance Frequency - Test :
2 MHz
Series :
LLAN
Supplier Device Package :
Features :
Brand :
Ratings :
Product Status :
Active
Product :
Power Inductors
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
RoHS :
Details
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
Product Type :
Fixed Inductors
Tolerance :
±20%
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Current Rating (Amps) :
2.2 A
Datasheets
LLANB2016KKT1R0M
TAIYO YUDEN LLANB2016KKT1R0M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD