LKX2E681MESB40
Mfr.Part #
LKX2E681MESB40
Description
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Through Hole
Voltage - Rated :
250V
Lead Pitch :
10.0076mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Size / Dimension :
1.181Dia 30.00mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Height Seated (Max) :
1.654 42.00mm
Capacitance :
680μF
Datasheets
LKX2E681MESB40
Nichicon LKX2E681MESB40
LKX 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.181Dia 30.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In