LC51024VG-5F676C
Mfr.Part #
LC51024VG-5F676C
Package / Case
676-BBGA
Description
IC CPLD 1024MC 5NS 676FBGA
Max Supply Voltage :
3.6V
Operating Supply Current :
380mA
Terminal Form :
Ball
Qualification Status :
Not Qualified
Number of Terminations :
676
JESD-609 Code :
e0
Additional Feature :
yes
Min Supply Voltage :
3V
Delay Time tpd(1) Max :
5ns
Series :
ispMACH™ 5000VG
Propagation Delay :
5 ns
Number of Programmable I/O :
132
Base Part Number :
LC51024
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Supply Voltage :
3.3V
Number of I/O :
384
Width :
31mm
Nominal Supply Current :
380mA
Terminal Pitch :
1mm
Memory Type :
ROMless
Operating Temperature :
0°C~90°C TJ
Number of Pins :
676
Package / Case :
676-BBGA
Number of Macro Cells :
Number of Logic Elements/Blocks :
In System Programmable
Max Frequency :
250MHz
Terminal Position :
BOTTOM
HTS Code :
Voltage Supply - Internal :
3V~3.6V
Height Seated (Max) :
2.6mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Pin Count :
Published :
Reach Compliance Code :
not_compliant
Mounting Type :
Surface Mount
JTAG BST :
yes
Length :
31mm
Output Function :
MACROCELL
Datasheets
LC51024VG-5F676C
1mm PMIC ispMACH™ 5000VG Series LC51024 676 Pin 3.3V 676-BBGA
LC51024VG-5F676C Overview
In the mobile phone network, there are 1024macro cells, which are cells with high-power antennas and towers.The item is packaged with 676-BBGA.As you can see, this device has 384 I/O ports programmed into it.There is a 676 terminations set on devices.This electrical part is wired with a terminal position of BOTTOM.There is 3.3V voltage supply for this device.Tray should be used for packaging the chip.The operating temperature of the machine is 0°C~90°C TJ to ensure its reliability.It is recommended that Surface Mount holds the chip in place.In FPGA terms, it is a type of ispMACH™ 5000VG series FPGA.There are 676 pins on the chip.Additionally, this device is capable of displaying YES.The LC51024 contains its related parts.For storing data, it is recommended to use ROMless.This device is mounted by Surface Mount.There are 676 pins embedded in the device.There is a maximum supply voltage of 3.6V.A minimum supply voltage of 3V is required for it to operate.There are a total of 32 logic elements or blocks.A total of 132 Programmable I/Os are present.It is recommended not to exceed 250MHz in terms of frequency.Devices contain a 88kB memory for storing data and programs.
LC51024VG-5F676C Features
676-BBGA package
384 I/Os
The operating temperature of 0°C~90°C TJ
676 pin count
676 pins