LC51024MV-75F484I
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LC51024MV-75F484I
Manufacturer
Lattice Semiconductor
Package / Case
484-BBGA
Datasheet
Download
Description
IC CPLD 1024MC 7.5NS 484FBGA
Manufacturer :
Lattice Semiconductor
Product Category :
CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Programmable Type :
In System Programmable
Radiation Hardening :
No
Pbfree Code :
No
Mounting Type :
Surface Mount
HTS Code :
Pin Count :
484
Number of Macro Cells :
Memory Type :
EEPROM, SRAM
Min Supply Voltage :
3V
Number of I/O :
317
ECCN Code :
EAR99
Number of Programmable I/O :
44
Number of Logic Elements/Cells :
32
Frequency :
200MHz
Packaging :
Tray
Published :
Operating Temperature :
-40°C~105°C TJ
Operating Supply Current :
75mA
Max Supply Voltage :
3.6V
Number of Pins :
484
Voltage Supply - Internal :
3V~3.6V
Package / Case :
484-BBGA
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Turn On Delay Time :
7.5 ns
Nominal Supply Current :
75mA
Base Part Number :
LC51024
Series :
ispXPLD® 5000MV
Mount :
Surface Mount
Memory Size :
88kB
Operating Supply Voltage :
3.3V