LC51024MV-75F672C
Mfr.Part #
LC51024MV-75F672C
Package / Case
672-BBGA
Description
IC CPLD 1024MC 7.5NS 672FBGA
LC51024
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Number of Terminations :
672
Package / Case :
672-BBGA
Terminal Pitch :
1mm
Delay Time tpd(1) Max :
7.5ns
Peak Reflow Temperature (Cel) :
225
Length :
27mm
Number of Macro Cells :
Memory Type :
EEPROM, SRAM
Qualification Status :
Not Qualified
Number of Programmable I/O :
44
Number of Pins :
672
JESD-609 Code :
e0
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Packaging :
Tray
Width :
27mm
Max Supply Voltage :
3.6V
Pbfree Code :
No
Propagation Delay :
9.5 ns
Voltage Supply - Internal :
3V~3.6V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Number of Logic Elements/Blocks :
32
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Operating Supply Voltage :
3.3V
ECCN Code :
EAR99
JTAG BST :
yes
Min Supply Voltage :
3V
Additional Feature :
yes
HTS Code :
Nominal Supply Current :
75mA
Operating Temperature :
0°C~90°C TJ
Mounting Type :
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Output Function :
MACROCELL
Number of I/O :
381
Terminal Form :
Ball
Height Seated (Max) :
2.6mm
Terminal Position :
BOTTOM
Max Frequency :
250MHz
Reach Compliance Code :
not_compliant
Operating Supply Current :
75mA
Supply Voltage :
3.3V