LC4256C-75FT256BI
Mfr.Part #
LC4256C-75FT256BI
Description
IC CPLD 256MC 7.5NS 256FTBG
Operating Temperature :
-40°C~105°C TJ
Number of Terminations :
256
Power Supplies :
1.8V
Non-RoHS Compliant
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.65V
Supply Voltage-Max (Vsup) :
1.95V
HTS Code :
Clock Frequency :
111MHz
Propagation Delay :
7.5 ns
Voltage Supply - Internal :
1.65V~1.95V
Terminal Pitch :
1mm
Series :
ispMACH® 4000C
Supply Voltage :
1.8V
Delay Time tpd(1) Max :
7.5ns
Datasheets
LC4256C-75FT256BI
1.8V 1mm PMIC ispMACH® 4000C Series LC4256 1.8V 256-LBGA
LC4256C-75FT256BI Overview
There are 256 macro cells in the network, which are high-power cell sites that provide radio coverage (tower, antenna, or mast) for a mobile phone network.It is part of the 256-LBGA package.The device has 160 inputs and outputs.There are 256 terminations programmed into the device.As the terminal position of this electrical part is BOTTOM, it serves as an important access point for passengers or freight.Power is supplied by a voltage of 1.8V volts.The chip should be packaged by Tray.The temperature at which it operates is set to -40°C~105°C TJ in order to ensure its reliability.Surface Mount should be used for mounting the chip.The ispMACH® 4000C series comprises this type of FPGA.It is programmed with 256 pins.The device can also be used to find YES.The LC4256 indicates that related parts can be found.There are 16 logic elements or blocks present.In order for the device to operate, it requires 1.8V power supplies.Vsup reaches 1.95V as the maximum supply voltage.A total of 4dedicated inputs are available for the purpose of detecting input signals.A supply voltage (Vsup) of greater than 1.65V should be used.The clock frequency of the device should not exceed 111MHz.
LC4256C-75FT256BI Features
256-LBGA package
160 I/Os
The operating temperature of -40°C~105°C TJ
256 pin count
1.8V power supplies