LC4256B-10FT256BI
Mfr.Part #
LC4256B-10FT256BI
Description
IC CPLD 256MC 10NS 256FTBGA
In System Programmable
Max Frequency :
322MHz
Not Qualified
Memory Type :
EEPROM
Operating Temperature :
-40°C~105°C TJ
Terminal Position :
BOTTOM
Mount :
yes
Max Supply Voltage :
2.7V
Terminal Pitch :
1mm
Supply Voltage :
2.5V
Nominal Supply Current :
12.5mA
Lead Free :
Lead Free
Propagation Delay :
10 ns
No
Operating Supply Voltage :
2.5V
Series :
ispMACH® 4000B
Number of Dedicated Inputs :
4
Reach Compliance Code :
not_compliant
Ball
Operating Supply Current :
12.5mA
Min Supply Voltage :
2.3V
Delay Time tpd(1) Max :
10ns
Voltage Supply - Internal :
2.3V~2.7V
Datasheets
LC4256B-10FT256BI
1mm PMIC ispMACH® 4000B Series LC4256 2.5V 256-LBGA
LC4256B-10FT256BI Overview
A mobile phone network consists of 256macro cells, which are radio coverage cells served by a high-power cell site (tower, antenna or mast).256-LBGA is the package in which it resides.There are 160 I/Os programmed in it.The device is programmed with 256 terminations.As the terminal position of this electrical part is BOTTOM, it serves as an important access point for passengers and freight.Power is provided by a supply voltage of 2.5V volts.As a result, it is packaged as Tray.To ensure its reliability, the operating temperature is set to -40°C~105°C TJ.The chip should be mounted by Surface Mount.It belongs to the ispMACH® 4000Bseries of FPGAs.The chip is programmed with 256 pins.When using this device, YES can also be found.The LC4256 indicates that its related parts can be found.For high efficiency, the supply voltage should be maintained at 2.5V.In order to store data, EEPROM is used.The electronic part is mounted by Surface Mount.This device operates at a voltage of 2.7Vas its maximum supply voltage.The minimal supply voltage is 2.3V.There are 16 logic elements/blocks.It is recommended that the maximal frequency be lower than 322MHz.It has 4 dedicated inputs for detecting input signals.
LC4256B-10FT256BI Features
256-LBGA package
160 I/Os
The operating temperature of -40°C~105°C TJ
256 pin count