LC4256B-75FT256AI
Mfr.Part #
LC4256B-75FT256AI
Description
IC CPLD 256MC 7.5NS 256FTBG
Supply Voltage :
2.5V
225
Mount :
Tray
Memory Type :
EEPROM
yes
Nominal Supply Current :
12.5mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Lead Free :
Lead Free
Operating Supply Voltage :
2.5V
Programmable Type :
In System Programmable
Max Supply Voltage :
2.7V
Propagation Delay :
7.5 ns
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Number of Programmable I/O :
MACROCELL
Max Frequency :
322MHz
Terminal Pitch :
1mm
Operating Supply Current :
12.5mA
Series :
ispMACH® 4000B
Reach Compliance Code :
not_compliant
Delay Time tpd(1) Max :
7.5ns
Operating Temperature :
-40°C~105°C TJ
Number of Terminations :
Min Supply Voltage :
2.3V
Number of I/O :
128
Voltage Supply - Internal :
2.3V~2.7V
Datasheets
LC4256B-75FT256AI
1mm PMIC ispMACH® 4000B Series LC4256 2.5V 256-LBGA
LC4256B-75FT256AI Overview
Currently, there are 256 macro cells, which are low-power cell sites (towers, antennas, masts) that serve as radio coverage.There is a 256-LBGA package containing it.There are 128 I/Os on the board.Terminations of devices are set to 256.BOTTOM is the terminal position of this electrical part.A voltage of 2.5Vprovides power to the device.It is recommended that the chip be packaged by Tray.The device operates at a temperature of -40°C~105°C TJ in order to ensure its reliability.Ideally, the chip should be mounted by Surface Mount.The ispMACH® 4000B series FPGA is one of these types.In this chip, the 256 pins are programmed.If you use this device, you will also find YES.The LC4256 can be used to identify its related parts.Optimal efficiency requires a supply voltage of 2.5V.For data storage, EEPROM is adopted.A Surface Mount is mounted on this electronic component.There is a maximum supply voltage of 2.7V when the device is operating.Normally, it operates with a voltage of 2.3VV as its minimum supply voltage.In total, there are 16 logic elements/blocks.There are a total of 160 Programmable I/Os.322MHz is the maximum frequency.The input signals are detected by 4 dedicated inputs.
LC4256B-75FT256AI Features
256-LBGA package
128 I/Os
The operating temperature of -40°C~105°C TJ
256 pin count