K473K15X7RF5TL2
Mfr.Part #
K473K15X7RF5TL2
Description
CAP CER 0.047UF 50V X7R RADIAL
Ceramic Capacitors
Width :
2.4892mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Height :
4mm
Lead/Base Style :
Straight
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
0.047µF
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Number of Pins :
2
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Lead Style :
Straight
Voltage - Rated DC :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Length :
30mm
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Depth :
2.6mm
Weight :
149.997327mg
Length :
4mm
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Voltage :
50V
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness :
2.6mm
Lead Free :
Lead Free
Termination :
Radial
Lead Diameter :
500 µm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
10 Weeks
Diameter :
500μm
Mount :
PCB, Through Hole
Dielectric :
X7R
REACH SVHC :
Unknown
Lead Pitch :
2.5mm
Datasheets
K473K15X7RF5TL2
Introducing Ceramic Capacitors Vishay K473K15X7RF5TL2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:2, Voltage:50V, Operating Temperature:-55°C~125°C, Package / Case:Radial, Mounting Type:Through Hole, K473K15X7RF5TL2 pinout, K473K15X7RF5TL2 datasheet PDF, K473K15X7RF5TL2 amp .Beyond Ceramic Capacitors Vishay K473K15X7RF5TL2 ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Vishay K473K15X7RF5TL2
Mono-Kap™ K 0.047μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C Through Hole Radial