K472M15X7RF5UL2
Mfr.Part #
K472M15X7RF5UL2
Description
CAP CER 4700PF 50V X7R RADIAL
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Pitch :
2.4892mm
Depth :
2.5mm
Thickness :
2.6mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
No
Published :
Capacitance :
4700pF
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Height :
4mm
Through Hole
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Diameter :
500μm
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Tolerance :
±20%
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Style :
Straight
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
K472M15X7RF5UL2
Vishay K472M15X7RF5UL2
Mono-Kap™ K 4700pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial