K472J20C0GF53H5
Mfr.Part #
K472J20C0GF53H5
Description
CAP CER 4700PF 50V C0G/NP0 RAD
Ceramic Capacitors
HTS Code :
Temperature Characteristics Code :
C0G
Depth :
3.2mm
Tolerance :
±5%
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Terminal Pitch :
5mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
Radial
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Packaging :
Bulk
Capacitance :
4700pF
Dielectric :
C0G
Multilayer :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Height Seated (Max) :
0.299 7.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
5mm
Terminal Shape :
Wire
Lead Pitch :
5.0038mm