K331K10C0GF5UL2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
K331K10C0GF5UL2
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Length :
3.6mm
Multilayer :
yes
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Pitch :
2.5mm
Lead Style :
Straight
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Published :
Number of Terminations :
2
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
10 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric :
C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Pbfree Code :
yes
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Series :
Mono-Kap™ K
Applications :
GENERAL PURPOSE
Depth :
2.3mm
Terminal Shape :
Wire
HTS Code :
Packing Method :
Ammo Pack
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Box (TB)
Capacitance :
330pF
Voltage - Rated :
50V
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Mounting Type :
Through Hole
Lead Pitch :
2.4892mm
Size Code :
Temperature Characteristics Code :
C0G
Datasheets
K331K10C0GF5UL2
Vishay K331K10C0GF5UL2
Mono-Kap™ K 330pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial