K331J15C0GF53H5
Mfr.Part #
K331J15C0GF53H5
Description
CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Ceramic Capacitors
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Mounting Type :
Through Hole
Dielectric :
C0G
Temperature Characteristics Code :
C0G
Multilayer :
yes
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Capacitance :
330pF
Packaging :
Bulk
Width :
2.1mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Through Hole
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Number of Terminations :
2
Size Code :
Length :
3.4mm
Published :
Voltage - Rated :
50V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Reference Standard :
AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Pitch :
5.0038mm
Depth :
2.5mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
K331J15C0GF53H5
Vishay K331J15C0GF53H5
Mono-Kap™ K 330pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial