K331J10C0GF5WH5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
K331J10C0GF5WH5
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Dielectric :
C0G
Length :
3.6068mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Radiation Hardening :
No
Series :
Mono-Kap™ K
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Radial
Voltage - Rated :
50V
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
2.3114mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Height Seated (Max) :
0.244 6.20mm
Mounting Type :
Through Hole
Lead Pitch :
5.0038mm
Termination :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Lead/Base Style :
Formed Leads
Lead Style :
Formed Leads
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Capacitance :
330pF
Datasheets
K331J10C0GF5WH5
Vishay K331J10C0GF5WH5
Mono-Kap™ K 330pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C Through Hole Radial