K221K15X7RK5UH5
Mfr.Part #
K221K15X7RK5UH5
Description
CAP CER 220PF 200V X7R RADIAL
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Lead/Base Style :
Formed Leads
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
200V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
1 (Unlimited)
Size Code :
Packing Method :
Ammo Pack
Package / Case :
Radial
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Series :
Mono-Kap™ K
Terminal Shape :
Wire
Lead Pitch :
5.0038mm
Dielectric Material :
Ceramic
Applications :
GENERAL PURPOSE
Diameter :
500μm
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R
Packaging :
Tape and Box (TB)
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
4mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Number of Terminations :
2
Temperature Characteristics Code :
X7R
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Thickness :
2.6mm
Multilayer :
yes
Capacitance :
220pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
10 Weeks
Lead Style :
Formed Leads
Depth :
2.5mm
Datasheets
K221K15X7RK5UH5
Vishay K221K15X7RK5UH5
Mono-Kap™ K 220pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial