K221J10C0GF53L2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
K221J10C0GF53L2
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Shape :
Wire
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Published :
Depth :
2.3mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
HTS Code :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Dielectric :
C0G
Length :
3.6mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
ECCN Code :
EAR99
Lead Pitch :
2.4892mm
Capacitance :
220pF
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±5%
Series :
Mono-Kap™ K
Terminal Pitch :
2.5mm
Package / Case :
Radial
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Voltage - Rated :
50V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Terminations :
2
Packaging :
Bulk
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Lead Spacing :
0.098 2.50mm