K221K15C0GF5TH5
Mfr.Part #
K221K15C0GF5TH5
Description
CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Packing Method :
TR
No
Applications :
Radial
Terminal Shape :
Wire
yes
Size Code :
Mounting Type :
Through Hole
Lead Free :
Lead Free
Depth :
2.5mm
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Lead Style :
Formed Leads
Lead Pitch :
5.0038mm
Voltage - Rated :
50V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Multilayer :
yes
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Number of Terminations :
2
Dielectric :
C0G
Lead/Base Style :
Formed Leads
Length :
4mm
Tolerance :
±10%
Temperature Characteristics Code :
C0G
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Capacitance :
220pF
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
K221K15C0GF5TH5
Vishay K221K15C0GF5TH5
Mono-Kap™ K 220pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial