K221K10X7RH5UL2
Mfr.Part #
K221K10X7RH5UL2
Description
CAP CER 220PF 100V X7R RADIAL
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Series :
Mono-Kap™ K
Published :
Packing Method :
Ammo Pack
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Terminal Pitch :
2.5mm
Height :
3.6mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Capacitance :
220pF
Voltage - Rated DC :
100V
Pbfree Code :
yes
Diameter :
500μm
No
Dielectric Material :
Ceramic
Lead Pitch :
2.4892mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Depth :
2.3mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~125°C