K221K10C0GF5TL2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
K221K10C0GF5TL2
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Packing Method :
TR
Lead Pitch :
2.4892mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Dielectric :
C0G
Multilayer :
yes
Lead Style :
Straight
Terminal Pitch :
2.5mm
Series :
Mono-Kap™ K
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
HTS Code :
JESD-609 Code :
e3
Temperature Characteristics Code :
C0G
Size Code :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
10 Weeks
Terminal Shape :
Wire
Depth :
2.3mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
220pF
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Package / Case :
Radial
Mounting Type :
Through Hole
Temperature Coefficient :
C0G NP0
ECCN Code :
EAR99
Length :
3.6mm
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
K221K10C0GF5TL2
Vishay K221K10C0GF5TL2
Mono-Kap™ K 220pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial