K1CLAC-P04LCC0-2000
Mfr.Part #
K1CLAC-P04LCC0-2000
Description
CONN RCPT FMALE 4P GOLD SLDR CUP
Cable Opening :
0.059 ~ 0.079 (1.50mm ~ 2.00mm)
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Number of Positions :
4
Brass, Chrome over Nickel
ODU K1CLAC-P04LCC0-2000
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 4 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk A Push-Pull
K1CLAC-P04LCC0-2000 Overview
K1CLAC-P04LCC0-2000 Features
ODU MINI-SNAP® L series
K1CLAC-P04LCC0-2000 Applications
There are a lot of ODU
K1CLAC-P04LCC0-2000 Circular Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER