K1CLAC-P02LCC0-2500
Mfr.Part #
K1CLAC-P02LCC0-2500
Description
CONN RCPT FMALE 2P GOLD SLDR CUP
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Number of Positions :
2
Cable Opening :
0.079 ~ 0.098 (2.00mm ~ 2.50mm)
ODU K1CLAC-P02LCC0-2500
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 2 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk A Push-Pull
K1CLAC-P02LCC0-2500 Overview
K1CLAC-P02LCC0-2500 Features
ODU MINI-SNAP® L series
K1CLAC-P02LCC0-2500 Applications
There are a lot of ODU
K1CLAC-P02LCC0-2500 Circular Connectors applications.
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER