IHD1RR821L
Mfr.Part #
IHD1RR821L
Description
FIXED IND 820UH 360MA 1.98OHM TH
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Current Rating (Amps) :
360mA
Max DC Current :
360mA
Max Operating Temperature :
125°C
DC Resistance (DCR) :
1.98Ohm Max
Inductance :
820μH
Lead/Base Style :
Factory Lead Time :
19 Weeks
Packaging :
Tape and Reel
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
17.78mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±15%
Size / Dimension :
0.270Diax0.700L 6.85mmx17.78mm
Current - Saturation :
260mA
Datasheets
IHD1RR821L
IHD1RR821L datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD