IHD1ER8R2L
Mfr.Part #
IHD1ER8R2L
Description
FIXED IND 8.2UH 3A 28 MOHM TH
DC Resistance (DCR) :
28mOhm Max
Current - Saturation :
2.5A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Test Frequency :
1kHz
Packaging :
Tape and Reel
Resistance :
28mOhm
Tolerance :
±15%
Current Rating (Amps) :
3A
Series :
IHD
DC Current :
3A
Inductance :
8.2μH
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.270Diax0.700L 6.85mmx17.78mm
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Length :
17.78mm
Military Standard :
Not
Datasheets
IHD1ER8R2L
Vishay / Dale IHD1ER8R2L
IHD1ER8R2L datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD