IHB6BV223K
Mfr.Part #
IHB6BV223K
Description
FIXED IND 22MH 1.2A 2.74 OHM TH
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Min Operating Temperature :
-55°C
Current Rating (Amps) :
1.2A
Inductance :
22mH
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
1.500 38.10mm
Operating Temperature :
-55°C~130°C
Size / Dimension :
2.000Dia 50.80mm
DC Resistance (DCR) :
2.74Ohm Max
Max DC Current :
2A
Height :
38.1mm
Max Operating Temperature :
130°C
Datasheets
IHB6BV223K
IHB6BV223K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD