IHB6BV220K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IHB6BV220K
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 27.5A 5 MOHM TH
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Mounting Type :
Through Hole
Current Rating (Amps) :
27.5A
Type :
Wirewound
Package / Case :
Radial, Vertical Cylinder
Lead/Base Style :
Radial
Height :
38.1mm
Max DC Current :
35A
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
2.000Dia 50.80mm
Min Operating Temperature :
-55°C
DC Resistance (DCR) :
5mOhm Max
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Inductance :
22μH
Series :
IHB
Max Operating Temperature :
130°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
1.500 38.10mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~130°C
Shielding :
Unshielded
Datasheets
IHB6BV220K
IHB6BV220K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD