IDLV-25A-48
Mfr.Part #
IDLV-25A-48
Description
I/P:90-295VAC O/P:+48V 0.52A
Operating Temperature :
-20°C~90°C
Terminal Block
Feature :
OCP, SCP
Series :
IDLV-25 (25W)
Efficiency :
83%
Voltage - Isolation :
3.75kV
Voltage - Output :
48V
Power (Watts) :
25W
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Current - Output (Max) :
520mA
Dimming :
Analog, PWM
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
4.33Lx2.95W x 0.87 H 110.0mmx75.0mmx22.0mm