IDLV-25-48
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IDLV-25-48
Manufacturer
MEAN WELL
Description
I/P:90-295VAC O/P:+48V 0.52A
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Termination Style :
Terminal Block
Voltage - Output :
48V
Voltage - Isolation :
3.75kV
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Voltage
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Size / Dimension :
4.33Lx2.95W x 0.87 H 110.0mmx75.0mmx22.0mm
Power (Watts) :
25W
Number of Outputs :
1
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, RCM
Factory Lead Time :
15 Weeks
Dimming :
Analog, PWM
Feature :
OCP, SCP
Operating Temperature :
-20°C~90°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mounting Type :
Chassis Mount
Efficiency :
83%
Current - Output (Max) :
520mA
Series :
IDLV-25 (25W)