IDLV-25-60
Mfr.Part #
IDLV-25-60
Description
I/P:90-295VAC O/P:+60V 0.42A
Efficiency :
84%
Power (Watts) :
25W
Current - Output (Max) :
420mA
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Size / Dimension :
4.33Lx2.95W x 0.87 H 110.0mmx75.0mmx22.0mm
Voltage - Isolation :
3.75kV
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Series :
IDLV-25 (25W)
Voltage - Output :
60V
Topology :
AC DC Converter
Operating Temperature :
-20°C~90°C
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, RCM
Voltage - Input (Min) :
90VAC