HVW1\24K700KEL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HVW1\24K700KEL
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 4.7K OHM 10% 1W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Size / Dimension :
0.155Diax0.545L 3.94mmx13.84mm
Resistance :
4.7kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
HVW
Feature :
High Voltage
Number of Terminations :
2
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Supplier Device Package :
Axial
Factory Lead Time :
12 Weeks
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±10%
Composition :
Carbon Film
Package / Case :
Datasheets
HVW1\24K700KEL
4.7kOhms, 1W, Carbon Film,