HVW1\210K00KLB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HVW1\210K00KLB
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 10K OHM 10% 1W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistance :
10kOhms
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
12 Weeks
Composition :
Carbon Film
Tolerance :
±10%
Supplier Device Package :
Axial
Feature :
High Voltage
Size / Dimension :
0.155Diax0.545L 3.94mmx13.84mm
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Series :
HVW
Datasheets
HVW1\210K00KLB
10kOhms, 1W, Carbon Film,