HVW1\220M00JEK
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HVW1\220M00JEK
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 20M OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Number of Terminations :
2
Composition :
Carbon Film
Supplier Device Package :
Axial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Bulk
Series :
HVW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±5%
Feature :
High Voltage
Size / Dimension :
0.155Diax0.545L 3.94mmx13.84mm
Package / Case :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Resistance :
20mOhms
Datasheets
HVW1\220M00JEK
20MOhms, 1W, Carbon Film,