HPS5236801KPB19
Mfr.Part #
HPS5236801KPB19
Package / Case
Conformal
Temperature Coefficient :
150 ppm/°C
Thick Film
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Length :
23mm
Package / Case :
Conformal
Tolerance :
10%
Power Rating :
4W
Resistance :
6.8kOhm
Diameter :
5mm
Datasheets
HPS5236801KPB19
Through Hole 6.8kOhm, Thick Film,