HPS5231003KPB19
Mfr.Part #
HPS5231003KPB19
Package / Case
Conformal
Tolerance :
10%
Radiation Hardening :
No
Diameter :
5mm
Package / Case :
Conformal
Length :
23mm
Power Rating :
4W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Temperature Coefficient :
150 ppm/°C
Resistance :
100kOhm
Datasheets
HPS5231003KPB19
Through Hole 100kOhm, Thick Film,