HPCR1210-W-1000FT
Mfr.Part #
HPCR1210-W-1000FT
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
RES 100 OHM 1% 3/4W 1210
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Ratings :
Resistance :
100 Ohms
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Datasheets
HPCR1210-W-1000FT
Venkel LTD HPCR1210-W-1000FT
HPCR Series, Thick Film, 100 Ohms, 0.75W, 3/4W, ±1%, -55°C ~ 155°C