HHV1WSJT-73-91K
Mfr.Part #
HHV1WSJT-73-91K
Description
RES 91K OHM 5% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
91kOhm
Datasheets
HHV1WSJT-73-91K
YAGEO HHV1WSJT-73-91K
91kOhm, 1W, Metal Film,