HHV100FT-73-100K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HHV100FT-73-100K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100K OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Package / Case :
Axial
Packaging :
Tape and Box (TB)
Factory Lead Time :
16 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Feature :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Resistance :
100kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Max Power Dissipation :
1W
Series :
HHV
Composition :
Metal Film
Datasheets
HHV100FT-73-100K
YAGEO HHV100FT-73-100K
100kOhm, Metal Film,