HHV1WSFT-73-732K
Mfr.Part #
HHV1WSFT-73-732K
Description
RES 732K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance :
732kOhm
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
HHV1WSFT-73-732K
YAGEO HHV1WSFT-73-732K
732kOhm, 1W, Metal Film,