HHV1WSFT-73-59K
Mfr.Part #
HHV1WSFT-73-59K
Description
RES 59K OHM 1% 1W AXIAL
Power (Watts) :
1W
Resistance :
59kOhm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
HHV1WSFT-73-59K
YAGEO HHV1WSFT-73-59K
59kOhm, 1W, Metal Film,