HHV1WSFT-73-1M96
Mfr.Part #
HHV1WSFT-73-1M96
Description
RES 1.96M OHM 1% 1W AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
1.96MOhm
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
HHV1WSFT-73-1M96
YAGEO HHV1WSFT-73-1M96
1.96MOhm, 1W, Metal Film,