HHV1WSFT-73-100KY
Mfr.Part #
HHV1WSFT-73-100KY
Description
RES 100K OHM 1% 1W AXIAL
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
100kOhm
Feature :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Datasheets
HHV1WSFT-73-100KY
YAGEO HHV1WSFT-73-100KY
100kOhm, 1W, Metal Film,