HHV1WSFR-73-100K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HHV1WSFR-73-100K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100K OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Composition :
Metal Film
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
100kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
HHV
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
25 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
HHV1WSFR-73-100K
YAGEO HHV1WSFR-73-100K
100kOhm, Metal Film,