HHV100JT-73-22M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HHV100JT-73-22M
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 22M OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Package / Case :
Axial
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Composition :
Metal Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
25 Weeks
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Box (TB)
Series :
HHV
Resistance :
22mOhm
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±5%
Datasheets
HHV100JT-73-22M
YAGEO HHV100JT-73-22M
22MOhm, Metal Film,