HHV-50FT-52-8M87
Mfr.Part #
HHV-50FT-52-8M87
Description
RES 8.87M OHM 1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
8.87MOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
HHV-50FT-52-8M87
YAGEO HHV-50FT-52-8M87
8.87MOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,