HHV-50FT-52-143K
Mfr.Part #
HHV-50FT-52-143K
Description
RES 143K OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
143kOhm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Datasheets
HHV-50FT-52-143K
YAGEO HHV-50FT-52-143K
143kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,