HHV-50FR-52-84K5
Mfr.Part #
HHV-50FR-52-84K5
Description
RES 84.5K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
84.5kOhm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
HHV-50FR-52-84K5
YAGEO HHV-50FR-52-84K5
84.5kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,