HHV-50FR-52-2M15
Mfr.Part #
HHV-50FR-52-2M15
Description
RES 2.15M OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
2.15MOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
HHV-50FR-52-2M15
YAGEO HHV-50FR-52-2M15
2.15MOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,