HHV-50FB-52-1M18
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HHV-50FB-52-1M18
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 1.18M OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Packaging :
Bulk
Number of Terminations :
2
Resistance :
1.18mOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
HHV
Package / Case :
Axial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Composition :
Metal Film
Datasheets
HHV-50FB-52-1M18
YAGEO HHV-50FB-52-1M18
1.18MOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,