HHV-25JT-52-22M
Mfr.Part #
HHV-25JT-52-22M
Description
RES 22M OHM 5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
16 Weeks
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Packing Method :
Ammo Pack
Published :
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Feature :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
REACH SVHC :
Unknown
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Lead Diameter :
0.55 mm
Surface Mount :
No
Terminal Shape :
Wire
Package / Case :
Axial
Additional Feature :
FLAME PROOF
Not Applicable
ECCN Code :
EAR99
Lead Length :
28mm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
1.6kV
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
22mOhm
Construction :
Cylindrical
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Datasheets
HHV-25JT-52-22M
YAGEO HHV-25JT-52-22M
FIXED RESISTOR, 22MOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,