HHV-25FT-52-768K
Mfr.Part #
HHV-25FT-52-768K
Description
RES 768K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance :
768kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Datasheets
HHV-25FT-52-768K
YAGEO HHV-25FT-52-768K
768kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,